Jdi na obsah Jdi na menu
 


Candy ze Skalní vyhlídky

8. 2. 2010

 

Candy ze Skalní vyhlídky – Candy

Zlatý plnochrupý pejsek, 39,0 cm
ICH,CH BG,CH RO,CH BiH,CH Mak. 4xBOB,4x CACIB,Res. CACIB, 8× CAC
CEA, PRA  klinicky neg.,CEA geneticky zdravý
Štěňátka: např.O, P, R, T ,prozatím 45

Je teprve druhým panem psem, který přišel do naší rodiny. Říkala jsem si, že po Lordovi to bude mít velmi těžké, ale opak je pravdou. Asi díky své chytrosti si dokáže podmanit všechny své spolubydlící a každá jeho lumpárna mu jednoduše projde. Jeho nádherný pohled s hlavou nakloněnou mírně na stranu jako by říkal: "A udělal jsem něco špatně!?" Ani člověk se na něj prostě nemůže zlobit.

Doufám, že až vyroste, bude stejně jako jeho předkové sklízet obdiv nejen pro svoji milou povahu, ale i krásný exteriér.

Vyrostl ve statného psa dle standardu. Jeho kostra je k jeho přiměřené výšce opravdu silná a pevná, avšak velmi pohyblivá. Hlava má přívětivý výraz s delší čenichovou partií, perfektníma ušima a mandlovým tvarem oka. Prostě typem nezapře své americké předky.

Je to velmi zvídavý pes, který má skvělý pozorovací talent. Vše ze svého pozorování dokáže později výborně zužitkovat. I když jednou se mu zrovna toto nevyplatilo. Když byl v té nejlepší pubertě, prozkoumával na zahradě podrobně vosí hnízdo, takže pak měl hlavně v dolní čelisti a na čenichu několik vpichů a následně pěkně oteklý čenich. Vše nakonec dobře dopadlo, ale dodnes se doma smějeme, že mu právě potom zůstal delší a širší čenich než původně měl.

Jeho přátelská, milá a hravá povaha je stále stejná k lidem i zvířatům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář