Jdi na obsah Jdi na menu
 


Only Ornela z Benešovské zahrady

8. 2. 2010

 

Only Ornela z Benešovské zahrady – Ori

Zlatá plnochrupá fenka, 35,0 cm
V3 (světová výstava Poznań 2006), vítěž Prahy, Nejlepší mladá šeltie, 4× CAJC, 11× CAC, 3× Res. CAC, 5× CACIB, 2× Res. CACIB, 5× BOB, JCH ČR, CH ČR a BiH, INTERCHAMPION,Klubový šampion, Nejlepší vystavovaná fena sheltie (cena časopisu Pes, přítel člověka)
CEA, PRA klinicky neg.     MDR +/+
Štěňátka: S, U, V

 

Vlastně jsme doma ani neplánovali nechat si hned z prvního zkušebního spojení Jessie a Candyho štěně. Měl ji totiž již před jejím narozením zamluvenou italský mladík Antonio na agility. Když ale přišlo na odběr, zrovna změnil místo a musel se za prací přestěhovat, a tak se stalo, že Ori zůstala doma – naštěstí! Stále rostla do krásy. S povahou neměla nikdy nejmenší problém a je prozatím tou nejlepší šeltií, jakou jsme doma měli. Dnes jsem opravdu velmi šťastná, že dobrá náhoda stála při nás. Ve svých 11 měšících dostala svého prvního vítěze plemene (BOB) z mezinárodní výstavy, když stála nejen mezi nejlepšími z ČR, ale i proti potomkovi z chovatelské stanice Moorwood, a toho si skutečně velmi vážíme.

Z posudků:
Velmi krásná fena, typický představitel plemene, nádherná šeltie, elegantní tvar těla, korektní hlava, nádherný pohyb. Dokonce od anglické rozhodčí!

Výstavní kariéru jsme završili nejvyšším možným titulem Inerchampiona.V roce 2009 jsme navštívili pouze jednu mezinárodní výstavu – únorové Brno a sklidili jsme CAC,CACIB i BOB od věhlasného a velmi uznávaného rozhodčího Miroslawa Redlického (PL).

Nyní se věnujeme hlavně štěňátkům a s radostí musím říci ,že dává opravdu krásné a vydařené potomky obou pohlaví,samozřejmě i díky krycím pejskům,které pečlivě vybíráme.

Protože již v letošním roce bude mít osm let, mé rozhodnutí je, že ji již nebudu krýt. To nejlepší mi ze sebe už předala dceři a vnučce, které mám naštěstí obě doma.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář